Korekcja wystajacych paznokci

KLAMRY KOREKCYJNE

Wrastające paznokcie palców stóp to często występujące schorzenie. Przyczyny tej dolegliwości są różnorodne. Predyspozycje dziedziczne, noszenie niewłaściwego obuwia, niewłaściwy sposób obcinania paznokci,
aż do urazów, wad ortopedycznych lub chorób paznokcia.


Metoda korekcji wrastających paznokci
klamrą drutową VHO Osthold – Spange Perfect

metoda jest alternatywą dla operacji chirurgicznej. Nadaje się do zastosowania dla paznokcia w stanie zapalnym lub zapobiegawczo np: dla paznokci zagiętych i rurkowatych.
Po oczyszczeniu walu paznokciowego brzegi paznokcia są unoszone przy użyciu klamry wykonanej z chirurgicznej stali sprężynowej. Metoda dotychczas stanowi domenę podologów i osób profesjonalnie zajmujących się pielęgnacją stóp ( gabinet licencjonowany Zdrowe Nogi
nr. licencji MAH 0213PL )


Metoda korekcji wrastających paznokci
klamrą plastikową BS Quick

Założenie klamry B/S Quick jest stosunkowo proste i skuteczne. Klamra ta zostaje naklejona na płytkę paznokciową, dlatego jej zastosowanie jest możliwe również w przypadku cienkich i łamliwych paznokci. Naklejenie jest zupełnie bezbolesne.

Klamra jest przeciwwskazana w przypadku wrastających paznokci z towarzyszącym stanem zapalnym i wysiękiem.


ORTEZY Z ŻELU POLIMEROWEGO GEHWOL

ortezy, ochraniacze do palców i nakładki przeciw uciskowe zapewniające ochronę stopy, palców
i komfort chodzenia w każdym obuwiu. Zalecane dla stóp z takimi dolegliwościami jak:

Wszystkie ortezy są elastyczne, delikatne i przyjazne dla skóry. Nie powodują alergii i odparzeń. Żel polimerowy, z których są wykonane nie przemieszcza się w bucie, jest przezroczysty co daje komfort i dyskrecję w noszeniu.

Dostępne są w różnych rozmiarach co pozwala idealnie dopasować do wielkości każdej stopy i palców.